Klub Karola Świderskiego bliski karnej degradacji!

PAOK Saloniki zajmuje w tej chwili fotel lidera greckiej Super league. Ponadto jest jednym z nielicznych klubów, które nigdy nie spadły z tamtejszej ekstraklasy. Jak się okazuje, w tym roku może być ten pierwszy raz.

Klub z Salonik w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo i krajowy puchar i w obecnym jest głównym pretendentem do mistrzostwa Grecji. Z 52 punktami na koncie zajmuje 1. miejsce w tabeli ligowej, wyprzedzając o jedno oczko Olympiakos. Kluczową postacią i najlepszym strzelcem zespołu jest Karol Świderski, który w tym sezonie zdobył już dziesięć goli.

Wykazano, że do właściciel klubu ma również udziały w Xanthi F.C., 7. sile greckiej ekstraklasy. W tym cały problem. To jest nielegalne w Grecji, dlatego Komisja Sportu Zawodowego zagroziła obu zespołom karną degradacją.

W związku z sytuacją, kibice PAOK wyszli dziś na ulice Salonik w geście protestu wobec komisji.

PAOK w oficjalnym komunikacie poinformował, że za całą sytuacją stoi Olympiakos. Zbadanie związków pomiędzy PAOK i Xanthi zlecił bowiem wiceminister sportu, Lefteris Avgenakis, który jest powiązany z klubem z Pireusu. Władze klubu poinformowały, że będą apelować do premiera Grecji o usunięcie członka rządu ze stanowiska.

Nie zapominajmy, że już kilkakrotnie próbowali eksterminować PAOK i za każdym razem im się to nie udawało. Wkrótce twoje marzenie o zobaczeniu PAOK na ziemi stanie się koszmarem! – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu.

PAOK był bliski karnej degradacji także w 2003 roku. Klub wówczas miał spore zaległości finansowe wobec zawodników i pracowników klubu. Wówczas barwy zespołu z Salonik reprezentowali Radosław Majdan, Marek Koźmiński i Mariusz Kukiełka. Czy Karol Świderski i spółka tego unikną?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO