Duża strata Atletico. Joao Felix nie zagra w derbach Madrytu!
29.01.2020

Dyspozycja Atletico w ostatnich tygodniach pozostawia wiele do życzenia. Ekipa Diego Simeone wygrała zaledwie dwa spotkania w tym roku, a od czterech meczów nie zaznała smaku zwycięstwa. Wyniki drużyny martwią, gdyż już w ten weekend “Los Rojiblancos” zmierzą się na wyjeździe w derbach Madrytu z Realem. W tym meczu goście będą musieli radzić sobie bez Joao Felixa!

Cały klub pokłada w Portugalczyku ogromne nadzieje. 20-latek przybył do Atletico jako nas+tępca Antoine’a Griezmanna. Jak ważny był to transfer potwierdza kwota transakcji. Felix kosztował ekipę Simeone 126 milionów euro.

Po obiecującym początku, Joao Felix nie spisuje się na murawie najlepiej. Wymowna jest statystyka goli i asyst tego zawodnika w LaLiga. Po raz ostatni, Felix trafił do siatki w końcówce września, natomiast asystę zanotował jeszcze w sierpniu. Nic dziwnego, że wynik Portugalczyka jest bardzo mizerny – zaledwie dwie bramki i jedno podanie do partnera z drużyny w 17 występach.

W prestiżowej rywalizacji z Realem, Joao Felix nie będzie mógł pomóc swojej drużynie. W środę pojawiła się informacja o kontuzji mięśnia dwugłowego piłkarza. 20-latek na pewno nie wystąpi w starciu z “Królewskimi”. Można przypuszczać, że ofensywny gracz opuści kilka kolejnych spotkań.

Kibice Atletico Madryt mogą debatować, czy rzeczywiście nieobecność młodego Portugalczyka odbije się na postawie drużyny. Tak czy inaczej, Diego Simeone z pewnością woli mieć do dyspozycji Felixa, aniżeli szukać innego rozwiązania.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO