Szymon Żurkowski bliski wypożyczenia do Empoli

Szymon Żurkowski w tym sezonie spędził na boisku zaledwie dziesięć minut. Wypożyczenie 22-latka do Empoli wydaje się więc rozsądnym rozwiązaniem.

Młodzieżowy reprezentant Polski został zawodnikiem Fiorentiny w styczniu ubiegłego roku. Klub z Florencji wydał na niego 3,7 mln euro, jednak najpierw zdecydował się wypożyczyć zawodnika do Górnika Zabrze. Do treningów z zespołem “Violi” 22-latek dołączył dopiero latem.

Miniona runda nie była dla Szymona Żurkowskiego zbyt udana. Wystąpił w zaledwie dwóch ligowych meczach. W starciu z Juventusem wszedł w ostatniej minucie, natomiast przeciwko Udinese przez dziewięć minut znajdował się na placu gry.

Wydawało się, że szansą dla 22-latka będzie zmiana trenera “Violi”. Pod koniec grudnia Vincenzo Montellę zastąpił Giuseppe Iachini. Nowy szkoleniowiec jednak również widzi Żurkowskiego na ławce rezerwowych.

Szansą dla zawodnika może być wypożyczenie do Empoli. Klub po spadku z Serie A ma nieudany sezon i zajmuje dopiero 15. miejsce na drugim poziomie. Jednym z głównych problemów zespołu jest środek pomocy. Może dzięki wypożyczeniu Żurkowskiego obie strony skorzystają?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO