Wymowna zmiana. Mateusz Borek odchodzi z Polsatu?
30.01.2020

Niewykluczone, że jesteśmy świadkami kolejnego, przełomowego momentu w polskim dziennikarstwie sportowym. Tym razem sytuacja dotyczy telewizji Polsat. W środę pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy Tomasza Smokowskiego z tą właśnie stacją. Być może kolejnym dziennikarzem, który rozstanie się z Polsatem będzie Mateusz Borek. Wymowna jest pewna zmiana komentatora sportowego.

Dziennikarze identyfikują się ze swoimi miejscami pracy, jak praktycznie każdy człowiek. Dlatego też, często w mediach społecznościowych w opisie konta możemy znaleźć nazwy stacji telewizyjnych czy też redakcji, w których pracują dziennikarze.

Taki zabieg funkcjonuje także u Mateusza Borka. Do tej pory, dziennikarz urodzony w Dębicy identyfikował się m.in. na Twitterze pracą w Polsacie od 2000 roku.

Postaw, że Mateusz Borek odejdzie z Polsatu

 

Kluczowy opis dotyczący stacji telewizyjnej zniknął z profilu dziennikarza na Twitterze.

Można przypuszczać, iż jest to pokłosie środowych doniesień. Polsat rzekomo przedstawiła swoim dziennikarzom ultimatum – albo praca w telewizji, albo działalność w nowych mediach, a dokładniej na platformie YouTube. Tę drugą opcję miał wybrać już Tomasz Smokowski. Zapewne podobną drogę obrał Mateusz Borek.

Fot. YouTube

 

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO