Oficjalnie: Krzysztof Piątek zawodnikiem Herthy BSC!
30.01.2020

Największa zimowa saga transferowa z polskim zawodnikiem w roli głównej zakończona. Krzysztof Piątek żegna się z Milanem. Hertha BSC pozyskała 24-latka na zasadzie transferu definitywnego. Według mediów, klub z Bundesligi zapłacił około 27 milionów euro.

Jeszcze w grudniu, Krzysztof Piątek niespecjalnie myślał o transferze. Polak miał nadzieję, że uda mu się wywalczyć pewną pozycję w zespole, nawet mimo hucznego powrotu Zlatana Ibrahimovica do Mediolanu. Już pierwsze mecze z udziałem szwedzkiej supergwiazdy udowodniły, iż w Milanie Piątek nie ma czego szukać.

Choć forma Polaka pozostawiała wiele do życzenia, kilka dużych klubów wykazywało zainteresowanie byłym graczem Cracovii. Ofertę wypożyczenia złożył Tottenham, który ze względu na kontuzję Kane’a musi znaleźć zastępcę Anglika. Ekipie z Serie A zależało jednak na sprzedaży definitywnej Krzysztofa, dlatego tę propozycję klub odrzucił.

Ostatecznie największą determinacją wykazali się przedstawiciele Herthy BSC. Według mediów, zespół z Bundesligi wyłożył za Piątka około 27 milionów euro. 24-latek w czwartek przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt.

Umowa Krzysztofa ma obowiązywać z niemiecką ekipą do 2024 roku. Piątek jest drugim, dużym wzmocnieniem tego zespołu w trakcie zimowego okna transferowego. Pomocnik Lyonu, Lucas Tousart trafił do Herthy, jednakże drugą część sezonu spędzi jeszcze na wypożyczeniu w Lyonie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO