Jagiellonia pracuje nad wzmocnieniem ofensywy. Jakov Puljic ma trafić do Białegostoku!
31.01.2020

Sprzedaż Patryka Klimali do Celtiku poważnie osłabił siłę ofensywy Jagiellonii. Nic dziwnego, że zespół z Białegostoku poszukuje poważnego wzmocnienia. Dość ciekawym transferem wydaje się przeprowadzka Jakova Puljicia. Według ostatnich doniesień, transfer chorwackiego napastnika jest bliski finalizacji. 

Puljic to 26-letni napastnik, który reprezentuje barwy HNK Rijeka. Drużyna ta od kilku lat walczy o najwyższe cele w lidze. Wystarczy bowiem powiedzieć, iż od sezonu 2012/2013, klub nie zajął na koniec rozgrywek gorszego miejsca, niż trzecia lokata. Podczas kampanii 2016/2017, HNK Rijeka sięgnęła nawet po mistrzostwo kraju.

Do klubu na zasadzie transferu definitywnego Jakov trafił na początku lipca 2018 roku. Wcześniej napastnik występował w Rijece na zasadzie wypożyczenia, kończąc sezon z 8 trafieniami w 25 ligowych potyczkach. Sprowadzenie zawodnika na stałe okazało się świetnym ruchem ze strony zarządu.

Genialny sezon

Napastnik w trakcie rozgrywek 2018/2019 strzelił bowiem 16 bramek oraz zaliczył 10 asyst w 29 spotkaniach. Puljic miał oczywiście ogromny wpływ na wyniki swojego zespołu. Obecna kampania nie jest już dla piłkarza tak udana. Jakov nie zdobył jeszcze ani jednego gola w ośmiu występach.

Słabsza postawa zapewne pozwala zarządowi Rijeki myśleć o sprzedaży snajpera. Całą sytuację chce wykorzystać Jagiellonia. Jak informuje Janekx89, Puljic jest już bliski transferu definitywnego do Białegostoku.

Fot. Youtube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO