Oficjalnie: Emre Can zawodnikiem Borussii Dortmund!
31.01.2020

Kolejne, duże wzmocnienie Borussii Dortmund w trakcie zimowego okna transferowego. Emre Can został zawodnikiem niemieckiej ekipy. Zarząd BVB wypożyczył pomocnika Juventusu, ustalając jednocześnie kwotę obligatoryjnego wykupu po sezonie.

Zmiana klubu ze strony Emre Cana była do przewidzenia. 26-latek odgrywał marginalną rolę w Juventusie. Wymowny był fakt, iż Maurizio Sarri postanowił nie zgłaszać pomocnika do trwającej edycji Ligi Mistrzów.

W lidze Can na występy także nie miał co liczyć. Po raz ostatni na murawie, Emre zameldował się szóstego stycznia,  rozgrywając zaledwie kilka minut w wygranym przez “Starą Damę” starciu z Cagliari.

Mimo braku gry, reprezentant Niemiec wzbudzał zainteresowanie kilku czołowych zespołów w Europie. Ostatecznie, batalię o piłkarza wygrała Borussia Dortmund. Emre Can podpisał z BVB pięcioletni kontrakt, jednakże na ten moment gracz do drużyny jest wypożyczony. Klub wykupi pomocnika za 30 milionów euro po sezonie.

Solidne wzmocnienia

Po raz kolejny zatem, jeden z zespołów Bundesligi przeprowadza bardzo dobry transfer. Warto bowiem pamiętać, iż na niemieckie boiska trafili w styczniu tacy gracze jak Erling Haaland, Dani Olmo czy Krzysztof Piątek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO