Genialny Sancho ponownie strzela. Anglik pobił rekord Bundesligi!
01.02.2020

Wybitny sezon rozgrywa Jadon Sancho. Angielski zawodnik jest motorem napędowym Borussii w tym sezonie. Bardzo wymowne są statystki 19-latka. Sancho brał bowiem udział łącznie w 23 bramkach swojego zespołu podczas trwających rozgrywek Bundesligi. Dzięki trafieniu w rywalizacji z Unionem Berlin, Jadon pobił rekord ligi. 

Patrząc na statystyki zawodnika z tego sezonu, można złapać się za głowę. 19-latek rozegrał 27 spotkań, w których strzelił 15 goli oraz zaliczył 16 asyst. Na szczególną uwagę zasługują ostatnie występy Jadona. Przed sobotnim starciem, Sancho uzbierał łącznie sześć bramek oraz pięć ostatnich podań do partnerów z drużyny w siedmiu kolejkach.

Jadon do swojego dorobku dorzucił kolejny gol i asystę. Bramka w meczu z Unionem Berlin była już 25 trafieniem tego zawodnika w Bundeslidze. Oznacza to, iż Anglik jest najmłodszym graczem w historii, który dobrnął właśnie do tej bariery.

Nic dziwnego, że wiele czołowych ekip w Europie walczy o tego piłkarza. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż latem Borussia Dortmund otrzyma gigantyczną ofertę za Anglika. Pozostaje pytanie, czy klub z Dortmundu będzie chciał sprzedawać tak ważnego zawodnika. Istotną rolę odegrać może wola samego Jadona. Jeżeli Sancho wyrazi chęć zmiany barw, zapewne Borussia nie stanie na przeszkodzie.