Genialny Sancho ponownie strzela. Anglik pobił rekord Bundesligi!
01.02.2020

Wybitny sezon rozgrywa Jadon Sancho. Angielski zawodnik jest motorem napędowym Borussii w tym sezonie. Bardzo wymowne są statystki 19-latka. Sancho brał bowiem udział łącznie w 23 bramkach swojego zespołu podczas trwających rozgrywek Bundesligi. Dzięki trafieniu w rywalizacji z Unionem Berlin, Jadon pobił rekord ligi. 

Patrząc na statystyki zawodnika z tego sezonu, można złapać się za głowę. 19-latek rozegrał 27 spotkań, w których strzelił 15 goli oraz zaliczył 16 asyst. Na szczególną uwagę zasługują ostatnie występy Jadona. Przed sobotnim starciem, Sancho uzbierał łącznie sześć bramek oraz pięć ostatnich podań do partnerów z drużyny w siedmiu kolejkach.

Jadon do swojego dorobku dorzucił kolejny gol i asystę. Bramka w meczu z Unionem Berlin była już 25 trafieniem tego zawodnika w Bundeslidze. Oznacza to, iż Anglik jest najmłodszym graczem w historii, który dobrnął właśnie do tej bariery.

Nic dziwnego, że wiele czołowych ekip w Europie walczy o tego piłkarza. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż latem Borussia Dortmund otrzyma gigantyczną ofertę za Anglika. Pozostaje pytanie, czy klub z Dortmundu będzie chciał sprzedawać tak ważnego zawodnika. Istotną rolę odegrać może wola samego Jadona. Jeżeli Sancho wyrazi chęć zmiany barw, zapewne Borussia nie stanie na przeszkodzie.

500PLN
brak kodu
Brak kodu