Udany jubileusz Cristiano Ronaldo!
02.02.2020

Jeszcze nie tak dawno media żyły wielką przeprowadzką Cristiano Ronaldo do Juventusu, a tymczasem Portugalczyk rozegrał już 50. mecz w Serie A. Jubileuszowe spotkanie 34-latek może wspominać bardzo dobrze. Ronaldo zdobył dwie bramki, a “Stara Dama” wygrała na własnym obiekcie z Fiorentiną. Dwa trafienia Cristiano pozwoliły świetnie uzupełnić statystyki z włoskich boisk.

Pierwszy sezon Ronaldo w Serie A pozostawiał lekki niedosyt wśród kibiców. Co prawda Portugalczyk statystyki miał dobre. Na 31 występów, były gracz Realu zdobył 21 bramek oraz dorzucił 8 asyst. Brak odpowiedniego docenienia wyników Cristiano mógł być spowodowany faktem, iż trzem zawodnikom udało się strzelić więcej goli. Byli to Krzysztof Piątek (22 bramki), Duvan Zapata (23 bramki ) oraz Fabio Quagliarella (26 bramek).

W trwającej kampanii Ronaldo także nie plasuje się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Wynika to przede wszystkim z genialnej postawy Immobile. Portugalczyk poprawił jednak swoje wyniki, zdobywając już 19 bramek w 19 spotkaniach. Dodatkowo, Cristiano dorzucił także dwie asysty.

Rywalizacja z Fiorentiną była dla Ronaldo już 50 meczem w Serie A. Statystyki zawodnika są imponujące. W tym czasie, 34-latkowi udało się strzelić 40 goli oraz zanotować 10 asyst. Szybko można zatem policzyć, iż średnio w jednym meczu, Cristiano miał udział przy jednej bramce.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Ronaldo w barwach “Starej Damy” ma na swoim koncie już 50 trafień i 13 asyst. Mając z tyłu głowy świadomość, ile lat już na karku ma Ronaldo oraz jaką uwagę z reguły defensorzy Serie A poświęcają zawodnikowi, rezultat Cristano jest imponujący. Nikt w zarządzie Juventusu z pewnością nie żałuje sprowadzenia Portugalczyka do Turynu.