Lechia Gdańsk dokonuje wzmocnień. Nowi piłkarze jednak od 1 lipca!
03.02.2020

Korzystając z kończących się kontraktów, Lechia Gdańsk podpisała umowy z dwoma zawodnikami. Od 1 lipca barwy gdańskiej ekipy reprezentować będą Bartosz Kopacz oraz Łukasz Zwoliński. Znacznie więcej emocji budzi nazwisko drugiego piłkarza. Zwoliński wróci bowiem do Polski po przygodzie w lidze chorwackiej.

O możliwej przeprowadzce 26-latka do Lechii media informowały już jakiś czas temu. Pozostawała jednak kwestia, kiedy Zwoliński zawita do Lechii. Odejście z klubu Artura Sobiecha mogło sugerować, iż Zwoliński zagra w ekstraklasie już podczas drugiej części trwającego sezonu.

Lechia nie zamierza jednak płacić chorwackiej ekipie HNK Gorica, dlatego napastnik podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie od 1 lipca 2020 roku, kiedy to umowa snajpera z obecną drużyną wygaśnie. Zwoliński w trwającym sezonie rozegrał w lidze siedemnaście spotkań. W tym czasie, udało się 26-latkowi zdobyć 4 gole oraz zaliczyć 1 asystę. Z “Lechistami” piłkarz związał się do 2023 roku.

Taki sam kontrakt, w kontekście czasu trwania, podpisał Bartosz Kopacz. Defensor od 2017 roku występuje w Zagłębiu Lubin, którego podczas trwającej kampanii jest podstawowym obrońcą. Brak przedłużenia umowy Kopacza z Zagłębiem wykorzystali przedstawiciele Lechii Gdańsk, którzy uzgodnili warunki umowy z zawodnikiem.