Karol Linetty mógł zmienić klub. Polak odrzucił ofertę ligowego rywala!
04.02.2020

Ostatnie tygodnie są dla Karola Linetty’ego niezwykle udane. Polak odgrywa kluczową rolę w Sampdorii, będąc nawet kapitanem drużyny podczas nieobecności Quagliarelli na boisku. Nic dziwnego, że o zawodnika pytali przedstawiciele Torino, którzy próbowali wzmocnić swój zespół. Linetty odrzucił jednak możliwość przeprowadzki do Turynu.

Po fatalnym starcie sezonu, Sampdoria uciekła ze strefy spadkowej. Nadal jednak drużyna musi mieć się na baczności, gdyż przewaga and osiemnastą Genoą wynosi zaledwie cztery oczka. Spory wpływ na wyniki klubu miał Karol Linetty. Polak siedem ostatnich spotkań zaczynał w wyjściowym składzie, zdobywając nawet dwie bramki oraz jedną asystę.

Forma 25-letniego pomocnika zaimponowała Torino. Jak zdradza bowiem Tomasz Włodarczyk, Karol otrzymał tuż przed zamknięciem zimowego okna transferowego ofertę z Turynu. Klub zaoferował piłkarzowi znaczą podwyżkę, natomiast Sampdoria mogła zarobić na sprzedaży gracza około 10 milionów euro.

Do żadnych rozmów jednak nie doszło. Karol Linetty od razu wykluczył przeprowadzkę do Torino. Polak dobrze czuje się w drużynie z Genui, dlatego zmiana klubu w trakcie sezonu nie wydawała się dla niego dobrym posunięciem.

W szczególności, że Linetty walczy nie tylko o powołanie na Euro, ale również o grę w pierwszym składzie “Biało-Czerwonych”. Patrząc na obecną formę pomocnika, trudno wyobrazić sobie, by Jerzy Brzęczek nie uwzględniał tego zawodnika jako istotną postać na tym turnieju. Dużo powiedzieć mogą nam marcowe mecze towarzyskie. Polska zmierzy się z Finlandią oraz Ukrainą.