Królowie wypożyczeń – Wisła Kraków ma nowego piłkarza!
04.02.2020

Runda jesienna była w wykonaniu “Białej Gwiazdy” – delikatnie mówiąc – mocno przeciętna. Wśród piłkarzy wyróżniał się przede wszystkim weteran Brożek, a z posadą w końcu pożegnał się chwalony przez długi czas Maciej Stolarczyk. Zima jest ostatnią szansą, by spróbować zmienić dotychczasowy stan rzeczy.

Krakowski klub, choć wolnej gotówki mu nie zbywa, robi wszystko, by wzmocnić kadrę. Do dziś na stadion z ulicy Reymonta 20 trafiło pięciu graczy – pozyskany za darmo Zhukov, oraz Hołownia, Hebert, Tupta i Kuveljić. Cała ostatnia czwórka… wypożyczona.

Od niedawna przy liczbie zimowych wzmocnień można postawić szóstkę, gdyż Wisła Kraków właśnie ogłosiła transfer kolejnego gracza. Jest nim Alon Turgeman, zawodnik Austrii Wiedeń, którym interesował się także choćby Hapoel Beer Sheva.

28-letni Izraelczyk, jak można się domyślić, został… wypożyczony. Spędzi w Krakowie co najmniej najbliższe pół roku. Co najmniej, ponieważ w kontrakcie zawarto możliwość wykupu zawodnika i przedłużenia kontraktu o dwa lata. Wszystko zależy oczywiście przede wszystkim od tego, czy “Białej Gwieździe” uda się utrzymać w lidze.

Turgeman trafił do Wiednia latem 2018 roku. W barwach tamtejszej Austrii wystąpił w 26 ligowych spotkaniach, zdobywając dziewięć bramek. W obecnej kampanii zaliczył osiem występów, trzykrotnie pokonując bramkarzy rywali.