Robert Lewandowski inspiracją Krzysztofa Piątka – “Chcę cały czas się od niego uczyć”
05.02.2020

Transfer Krzysztofa Piątka do Herthy Berlin powiększył grono polskich zawodników w Bundeslidze. Dla 24-latka przeprowadzka do Niemiec jest czymś zupełnie nowym. Do tej pory, były gracz Cracovii występował w ekstraklasie oraz Serie A. Nic dziwnego, że Piątek cały czas chce uczyć się od Lewandowskiego, a wszelkie wskazówki od piłkarza Bayernu mogą być teraz jeszcze cenniejsze. 

Szykowany do gry w Premier League, ostatecznie wylądował w Bundeslidze. Krzysztof Piątek rozpoczął przygodę z niemiecką piłką. Po debiucie w lidze, gdy wszedł na murawę w drugiej części spotkania, tym razem 24-latek pojawił się w pierwszym składzie swojego zespołu w pucharowym starciu z Schalke.

Piątek wpisał się na listę strzelców w 39. minucie spotkania, wykorzystując podanie Pascala Kopke. Ostatecznie, Hertha przegrała rywalizację 2-3 po dogrywce. Polak może być zadowolony ze swojego występu, gdyż prócz zdobytej bramki, 24-latek został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Z pewnością wszyscy mają nadzieję, że strzelony gol jest pierwszym z wielu. Sam Piątek liczy na ciągły rozwój, a pomóc ma w tym nauka od reprezentacyjnego kolegi, czyli Roberta Lewandowskiego – Obserwuję, jak Robert gra. On jest najlepszym napastnikiem w Bundeslidze i jednym z najlepszych na świecie. Kiedy z nim trenuje na zgrupowaniach kadry, zawsze go oglądam. Patrzę na wszystko co robi, więc wyłapuję najlepsze zagrania. Rozmawiam z nim cały czas, ponieważ chcę się od niego uczyć i mam nadzieję, że będę się uczyć cały czas.

Okazję na występ w pierwszym składzie meczu Bundesligi Krzysztof Piątek ma 8 lutego. Hertha zmierzy się na własnym obiekcie z Mainz.