Sprawa kibica poparzonego racą podczas finału PP dobiega końca?

Sprawa kibica, którego poparzono racą podczas finału Pucharu Polski w 2016 roku najprawdopodobniej dobiega końca. Jak informują “Sportowe Fakty” wyrok w sprawie zapadnie 26 marca.

Do sytuacji doszło 2 maja 2016 roku podczas finałowego starcia między Legią Warszawa i Lechem Poznań na PGE Narodowym. 63-letni mężczyzna, kibic “Wojskowych” został trafiony racą w plecy. Środek pirotechniczny wpadł za koszulkę poszkodowanego, osiągając temperaturę 1600 stopni Celsjusza. W wyniku zdarzenia mężczyzna ma na plecach ślad po dziurze, którą wypaliła mu raca.

Mężczyzna początkowo żądał od PZPN-u 10 tysięcy złotych odszkodowania, aczkolwiek związek nie poczuwał się do winy za incydent. Ostatecznie sprawa trafiła do warszawskiego sądu, a kibic oczekuje 25 tysięcy

Według informacji “Sportowych Faktów”, do przesłuchania w sprawie pozostał tylko jeden świadek, koordynator służb medycznych na PGE Narodowym w dniu meczu. Portal informuje jednak, że mężczyzna ani razu nie stawił się na przesłuchaniu i policja próbuje ustalić miejsce jego pobytu. Ostatnia sprawa, podczas której sąd ogłosi wyrok, prawdopodobnie odbędzie się 26 marca.

Fot. YouTube