Tomas Pekhart już niebawem zostanie “Legionistą”?

Legia znalazła nowego napastnika? Według informacji Piotra Koźmińskiego, Tomas Pekhart jest już bardzo bliski podpisania kontraktu ze stołecznym klubem.

30-letni napastnik ma na koncie 19 meczów i dwie bramki w reprezentacji Czech. Ostatnie pół roku spędził w Las Palmas, gdzie w ostatnim czasie stracił miejsce w pierwszym składzie. Od 17 listopada zaledwie dwukrotnie wyszedł w wyjściowej jedenastce.

Tomas Pekhart wyróżnia się przede wszystkim… wzrostem. Napastnik mierzy bowiem 194 cm. W wieku 17. lat trafił do Tottenhamu, aczkolwiek nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole “Kogutów”.

Czeski napastnik zebrał dotychczas doświadczenie m.in. w Anglii, Niemczech, Hiszpanii czy Izraelu, Jego statystyki zresztą nigdy nie rzucały na kolana. Najlepszym czasem Czecha była runda jesienna sezonu 2010/2011, gdy w barwach Jablonca zdobył 11 bramek w 15 meczach.

Wiele wskazuje na to, że Tomas Pekhart niebawem podpisze kontrakt z Legią. Rozmowy z Jakubem Świerczokiem oraz Denisem Alibecem prawdopodobnie zakończyły się fiaskiem, dlatego Czech jest dla “Wojskowych” obecnie opcją numer jeden.