Oficjalnie: Wisła Płock pozyskała Kamińskiego
06.02.2020

Wisła Płock prowadzi dość aktywne okienko transferowe. Po zakupie Cilliana Sheridana oraz Torgila Gjertsena, teraz przyszedł czas na poprawę defensywy. Nowym nabytkiem “Nafciarzy” został bowiem Krzysztof Kamiński. 

29-latek podpisze 2,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Kamiński ostatnie pięć lat spędził w Jubilo Iwata, gdzie występował na pierwszym oraz drugim poziomie rozgrywkowym w Japonii. Wraz z końcem ubiegłego sezonu zakończył się jego kontrakt i obie strony nie miały zamiaru przedłużyć tej współpracy. Być może jednym z kluczowych powodów okazał się spadek zespołu do J2 League.

Golkiper w 2010 roku reprezentował już barwy Wisły Płock. Wówczas podczas sezonów 2010/11 i 2011/12 zagrał łącznie w 60 meczach klubu we wszystkich rozgrywkach, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe oraz pucharowe, w których 16 razy zachował czyste konto.

Obecnie w Wiśle role pierwszego bramkarza zajmuje Thomas Dahne. Niemiec w ostatnim czasie poprawił swoją dyspozycje i nie popełnia tak wielu wpadek, ale nadal przydarzają się mu mecze, kiedy w irracjonalny sposób pozbawi swój zespół punktów. Najprawdopodobniej pomiędzy nim, a Kamińskim rozegra się walka o bluzę z numerem jeden.  Biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe, jedynie znajdujące się na dwóch ostatnich miejscach ŁKS oraz Wisła Kraków straciły więcej bramek aniżeli podopieczni Radosława Sobolewskiego. Takie statystyki jasno pokazują, że w Płocku trzeba coś zmienić jeśli chodzi o defensywę.