Nemanja Nikolic ma nowy klub. Wraca do ojczyzny!
06.02.2020

Wraz z początkiem 2020 roku kończył się kontrakt Nemanji Nikolicia z Chicago Fire. Istniało duże prawdopodobieństwo, że napastnik wróci Do Europy. W czwartek potwierdziły się te spekulacje. Nikolic nie tylko zanotował powrót na Stary Kontynent, ale również wrócił do swojego kraju, podpisując kontrakt z byłą ekipą. 32-latek został bowiem zawodnikiem drużyny MOL Fehervar, znanej wcześniej jako  Videoton FC.

Przed wyjazdem do MLS, Nemanja Nikolic reprezentował barwy Legii Warszawa. Pobyt w ekstraklasie był dla 32-latka bardzo udany. Wystarczy bowiem powiedzieć, że podczas kampanii 2015/2016, Nikolic strzelił 28 bramek w 37 ligowych meczach, zostając królem strzelców rozgrywek z dużą przewagą nad drugiem Cabrerą (Hiszpan miał 16 trafień).

Sezon 2016/2017 także szedł po myśli zawodnika. W trakcie sezonu po Nemanję zgłosiła się jednak drużyna Chicago Fire. Piłkarz wyraził chęć przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych, dlatego Legia sprzedała snajpera za 3 miliony euro.

W MLS napastnik nie zwalniał tempa. W 2017 roku strzelił w 34 występach 24 bramki, natomiast podczas kampanii 2018 zanotował 15 trafień w 31 meczach. Ostatnim sezonem Nikolicia w Chicago Fire były ubiegłe rozgrywki, które zakończył Nemanja z 12 golami w 31 spotkaniach. Kontrakt Węgra obowiązywał do ostatniego dnia 2019 roku, dlatego od kilku tygodni 32-latek był wolnym zawodnikiem.

Po napastnika zgłosiła się ekipa, w której Nikolic występował w przeszłości. Znany wcześniej jako Videoton FC, czyli klub MOL Fehervar. Niektórzy kibice mogli przypuszczać, że Legia, która cierpi obecnie na deficyt snajperów, postara się ponownie zakontraktować 32-latka. Nikolic kilka miesięcy temu udzielił jednak wywiadu, w którym wykluczył ewentualny powrót na Łazienkowską.

Fot.YouTube