Oficjalnie: Tomas Pekhart nowym graczem Legii

10.02.2020

Od kilku dni polskie oraz czeskie media informowały o rozmowach Legii z Tomasem Pekhartem. Dziś 30-latek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Legii. Czech podpisał 2,5-letni kontrakt. 

Ekipa z Warszawy dość długo szukała następcy dla Jarosława Niezgody. Po prawdzie transfer polskiego napastnika do MLS był pewny kilka tygodni temu, ale problemy zdrowotne polskiego piłkarza wstrzymywały ten ruch. Głównie dlatego lider ekstraklasy wciąż czekał na oficjalne rozmowy z potencjalnymi kandydatami, a przez ten czas pojawiało się sporo nazwisk, które miały trafić do stolicy Polski.

Ostatecznie postawiono na 19-krotnego reprezentanta Czech i typowego obieżyświata. Podczas swojej kariery Pekhart był graczem takich klubów jak Tottenham, Southampton, Sparta Praga czy Nurnberg. Od 2018 roku występował dla Las Palmas, a podczas tego sezonu Segunda Divison zanotował 5 bramek w 17 spotkaniach. Takie statystyki nikogo na pewno nie zwalą z nóg, a jeśli spojrzymy na możliwą pensje zawodnika, wówczas rodzi się pewien problem.

Wysoka pensja

W hiszpańskim zespole Pekhart pobierał wynagrodzenie na poziomie 500 tysięcy euro rocznie. Możemy się jedynie spodziewać, że zerwanie kontraktu z tym klubem oznacza podobne zarobki w Legii.

Po Eduardo czy Orlando Sa klub z Warszawy po raz kolejny spróbuje odkurzyć gracza, który kilka lat temu regularnie grywał w jednej z najlepszych lig na świecie – w tym przypadku w Bundeslidze. Jak się to ostatecznie zakończy? Zwykle takie wynalazki nie kończą się dobrze, lecz kto wie, może tym razem Tomas pozytywnie nas zaskoczy.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK