Cracovia rozważa sprowadzenie hiszpańskiego napastnika!
06.02.2020

Jakiś czas temu Cracovia zagwarantowała sobie wzmocnienie po sezonie 2019/2020. Kontrakt z klubem podpisał bowiem Marcos Alvarez, napastnik występujący na zapleczu Bundesligi. Zespół z Krakowa próbował ściągnąć 28-latka już teraz. Taki manewr jest jednak niemożliwy ze względu na wysokie wymagania zarządu VfL Osnabruck. Przedstawiciele “Pasów” rozpoczęli zatem poszukiwania innego piłkarza. Niewykluczone, że do Cracovii trafi 30-letni Cristian Lopez.

Co ciekawe, drużyna prowadzona przez Michała Probierza nie jest pierwszą polską ekipą, która wykazuje zainteresowanie tym snajperem. Piotr Koźmiński z “Super Expressu” informował o obserwacji Lopeza ze strony Lecha Poznań. Jak podkreślił dziennikarz, Cristian zakończył niedawno swoją przygodę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego teraz poszukuje nowego wyzwania.

Sytuację 30-latka według Macieja Kmity z WP “Sportowe Fakty” może wykorzystać Cracovia. Ekipa “Pasów” liczy jeszcze na wzmocnienie pozycji napastnika. Cristian Lopez jest jedną z opcji, którą rozważa klub.

Hiszpan może pochwalić się całkiem ciekawym CV. Przed przygodą w ZEA, występował w Ligue 1, reprezentując barwy Angers. We francuskim zespole snajper zdobył dwa gole oraz zaliczył jedną asystę w dziewiętnastu ligowych potyczkach.

Znacznie lepiej napastnik radził sobie na zapleczu tych rozgrywek, czyli Ligue 2. W RC Lens Lopez zdobył 26 bramek w dwóch ligowych sezonach. Dodatkowo, Cristian w przeszłości występował m.in. w rumuńskim CFR Cluj.

Fot. YouTube