Oficjalnie: Henrik Ojamaa zawodnikiem Widzewa Łódź

Jeszcze kilka lat temu Henrik Ojamaa był przedmiotem transferowej walki między Lechem i Legią. W sobotę Estończyk został zawodnikiem II-ligowego Widzewa.

Henrik Ojamaa ma dopiero 28 lat, a już występował w trzynastu klubach. Grał w Niemczech, Holandii oraz Chorwacji, jednak w największej liczbie klubów wystąpił w Polsce. W 2013 roku Estończyk trafił ze szkockiego Motherwell do Legii, która wówczas sprzątnęła Lechowi zawodnika sprzed nosa. W stołecznym klubie zaliczył 45 występów, w których zanotował dwie bramki i pięć asyst. Ostatecznie jednak się nie sprawdził.

Latem 2018 roku zawodnik trafił z chorwackiego HNK Gorica do beniaminka ekstraklasy, Miedzi. Ojamaa był podstawowym zawodnikiem legnickiego klubu – opuścił tylko dwa ligowe mecze, zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst. Po spadku klubu z Dolnego Śląska, Estończyk został. W ubiegłym sezonie grał regularnie, choć jego statystyki nie zachwycają. W 20 meczach zanotował tylko trzy gole i asystę.

Trzecim polskim klubem w karierze 28-latka będzie Widzew Łódź. Drugoligowiec zapłacił za transfer zawodnika Miedzi 10 tysięcy euro. Estończyk będzie rywalizował o miejsce na lewym skrzydle z 20-letnim Konradem Gutowskim.

Fot. własne