Kosmiczny mecz w Leverkusen. Haaland udowodnił, że jest tylko człowiekiem
08.02.2020

Kiedyś musiało do tego dojść. Erling Haaland po 7 bramkach zdobytych w 136 minut w barwach Borussii Dortmund tym razem zakończył mecz bez strzelonego gola. Norweg po ostatnich popisał zaprzeczał jakimkolwiek prawom, lecz w trakcie tych 90 udowodnił, że jest tylko człowiekiem. Mimo to na BayArena zobaczyliśmy kapitalny mecz, który po raz kolejny pokazał nam jak emocjonującymi rozgrywkami jest Bundesliga.

Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach ekipa z Signal Iduna Park uwielbia hokejowe wyniki. 5:3 z Augsburgiem, 5:1 z Koeln, 5:0 z Unionem Berlin oraz porażka 2:3 z Werderem Brema. Zbliżający się wielkimi krokami mecz z PSG mógł dla postronnych kibiców wyglądać jak największy hit nadchodzącej fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dzisiejsze starcie z Bayerem potwierdziło jednak, że zespół Luciena Favre’a kompletnie nie radzi sobie w defensywie, co Neymar, Mbappe czy Icardi na pewno wykorzystają.

Wracając jednak do dzisiejszego spotkania – widzieliśmy w nim wszystko. Szalone zwroty akcji, przepiękne bramki i nierozstrzygnięty wynik do ostatnich minut. Po pierwszej połowie padł wynik 2:2, a początek drugiej odsłony nie zwiastował niczego tak szalonego. Tymczasem najpierw Borussie na prowadzenie wyprowadził Guerreiro, a nastepnie gospodarze odpowiedzieli dwiema bramkami Leona Baileya. Szybkie dwa ciosy Jamajczyka zatrzymały trzy punkty w Leverkusen.

Porażka Borussii sprawia, że walka o mistrzostwo Niemiec może być dla nich piekielnie trudna. Jeśli Bayern pokona jutro RB Lipsk, wówczas odskoczy już na sześć punktów. Biorąc pod uwagę ostatnią formę “Bawarczyków”, raczej trudno będzie ich rywalom wrócić do walki o tytuł.

Spoglądając na dzisiejszy mecz Herthy Berlin aż nie dowierzaliśmy, że rozmawiamy o tej samej lidze. Zespół prowadzony przez Juergena Klinsmanna wynudził nas niczym “Śmierć w Wenecji”, a w fatalną grę swojej drużyny wtopił się Krzysztof Piątek. Jesteśmy jednak pewni, że gdyby 24-latek wziął udział w dzisiejszym hicie Bundesligi, na pewno miałby okazje na prezentacje swojej ulubionej cieszynki.