Warunki atmosferyczne dają się we znaki. Przełożono mecz w Premier League!
09.02.2020

Silne podmuchy wiatru uniemożliwiają w niedzielę organizacje kilku wydarzeń sportowych. Już w sobotę odwołano zawodu pucharu świata w skokach narciarskich. Przełożono także rywalizację w Bundeslidze. Podobną decyzję podjęto w kontekście meczu Manchester City-West Ham. Spotkanie obu ekip nie odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Kibice Premier League zapewne z niecierpliwością czekali na tę rywalizację. Obecnie trwa bowiem przerwa zimowa w lidze. Kolejka jest ułożona w taki sposób, że w trwający weekend mieliśmy być świadkami zaledwie czterech spotkań. Mieliśmy, gdyż mecz Manchester City – West Ham nie odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Wszystko za sprawą warunków atmosferycznych, które panują w niektórych miejscach w Europie. Funkcjonariusz ds. bezpieczeństwa podjął decyzję, by przełożyć niedzielną rywalizację w trosce o bezpieczeństwo zarówno kibiców, jak i personelu. Data spotkania zostanie przedstawiona w późniejszym czasie.

Manchester City oraz West Ham mogą zatem mówić o sporym pechu. Co prawda brak rozegrania meczu 9 lutego zwiększa przerwę obu ekip od gry, jednakże powoduje, iż w najbliższym czasie terminarz zespołów będzie jeszcze bardziej napięty. Odbić się to może na podopiecznych Pepa Guardioli, którzy rywalizują zarówno w Premier League, jak i Lidze Mistrzów, FA Cup oraz Carabao Cup.