Debiut okraszony asystą. Dobry start Kamila Grosickiego w WBA!
09.02.2020

W trakcie zimowego okna transferowego Kamil Grosicki zmienił drużynę, pozostając w Championship. Decyzja wywołana była chęcią walki o awans do Premier League. Ekipa prowadzona przez Slavena Bilicia jest na dobrej drodze, by ten cel osiągnąć. Zespół zanotował drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując tym razem drużynę Milwall. Asystę w tym spotkaniu zaliczył Grosicki, który wszedł z ławki rezerwowych.

Na temat Kamila Grosickiego można mówić wiele. Nikt nie zarzuci mu jednak braku walki o uczestnictwo w meczach Premier League. Polak chce ponownie wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Z tego też powodu, 31-latek zamienił Hull, na WBA. Ekipa Bilicia zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad Leeds. Dystans od rywali wzrósł z jednego oczka na wspomniane cztery dzięki niedzielnej wygranej z Milwall. Swoją cegiełkę do sukcesu dorzucił Kamil Grosicki.

To był debiut Grosickiego w nowym zespole. Na rywalizację z Luton Slaven Bilic nie włączał jeszcze nowego zawodnika, który był piłkarzem klubu raptem kilkadziesiąt godzin. Kamil zasiadł na ławce rezerwowych w spotkaniu z Millwall, otrzymując szansę od chorwackiego szkoleniowca w drugiej części meczu.

Swoją okazję 31-latek szybko wykorzystał. Po osiemnastu minutach od pojawienia się na murawie, Grosicki dograł futbolówkę z rzutu rożnego do Dara O’Shea. Irlandczyk wykorzystał podanie, umieszczając piłkę w siatce.

WBA z dorobkiem 59 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad drugim Leeds wynosi cztery punkty. Taką samą stratę do rywali ma ekipa Fulham.

Fot. YouTube