Książka o Jerzym Brzęczku jeszcze przed euro. Będą same pozytywy?

10.02.2020

Odkąd Jerzy Brzęczek objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, zyskał raczej więcej hejterów, aniżeli fanów. Kadra, która miała zostać odbudowana po tragicznym mundialu w Rosji, przez długi okres wydawała się być tak samo przeciętna. Mimo gry, która często kłuła w oczy, udało się zrealizować najważniejszy cel – awans na EURO2020.

Jak donosi Tomasz Włodarczyk ze „Sport.pl”, jeszcze przed tym turniejem będziemy mieli okazję, by dowiedzieć się więcej o byłym trenerze m.in. Wisły Płock. Zapowiedziana niemal rok temu książka o Jerzym Brzęczku ma być właśnie na ukończeniu.

Jej autorką będzie Małgorzata Domagalik, bardzo dobra znajoma selekcjonera, który pomagał jej w pisaniu autoryzowanej biografii Jakuba Błaszczykowskiego pt.: „Kuba”. Czego możemy się spodziewać? Na pewno szczerości, raczej samych pozytywów, może poza jedną wadą. – Przeklina, za dużo, jak dla mnie – mówiła niegdyś autorka.

– Szanuję Jurka jako człowieka, obserwowałam go w różnych sytuacjach. Spędziłam z nim wiele meczów, wiem, jakim jest człowiekiem. Świetnie tańczy, ma super poczucie humoru, fantastycznie się śmieje, szanuje ludzi, kocha swoją mamę, jest świetnie wychowany. To oczywiście tylko uzupełnienie jego osoby jako trenera – opisała 48-latka Małgorzata Domagalik około rok temu.

Dobra znajomość obu stron jest z pewnością dużym plusem i sprawi, że dostaniemy najlepszą możliwą wersję opowieści o Jerzym Brzęczku. Zapowiadana książka zostanie wydana nakładem wydawnictwa W.A.B.