Bonjour Gregoire! Dziennikarze odpowiadają na groźby kibiców Legii wobec Gregoire’a Nitota

Gregoire Nitot stał się obiektem hejtu ze strony kibiców Legii po tym, jak zapowiedział inwestycję w Polonii Warszawa. W obronie prezesa firmy Sii Polska stanęło kilka znanych osób z kręgu dziennikarstwa sportowego.

“Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przesiębiorstwo jeszcze funkcjonuje.” Taki transparent pojawił się podczas meczu Legii z ŁKS-em na trybunach stołecznego klubu. To nie był jednak pierwszy tego typu incydent. Wcześniej kibice Legii wystawiali negatywne opinie o firmie Sii na Facebooku oraz portalu gowork.pl, aby zdyskredytować ją i jej prezesa.

Ataki fanów “Wojskowych” spotkały się jednak z kontrą środowiska dziennikarskiego. Tomasz Smokowski najpierw opublikował na swoim profilu na Twitterze odezwę do kibiców Legii, a następnie umieścił list do Gregoire’a Nitot. Dziennikarz zastosował hasztag “#BonjourGregoire”, który szybko rozprzestrzenił się w social mediach.

Tymczasem swoje poparcie dla firmy Sii wyraził również Krzysztof Stanowski, który również przyznał, że będzie chciał skorzystać w przyszłości z jej usług, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Trzeba przyznać, że gdyby Gregoire Nitot zainwestował w Polonię, klub mógłby uporać się z długami i wyjść na prostą. Patrząc na ostatnie problemy klubu, pomocna dłoń może okazać się dla niego nieodzowna.