Komisja Ligi zajmie się transparentem kibiców Legii!

10.02.2020

Po raz kolejny na stadionach ekstraklasy, poziom piłkarski jest cieniem wydarzeń, które miały miejsce na trybunach. Kibice Legii Warszawa przygotowali transparent skierowany do francuskiego biznesmena, który zamierza zainwestować w Polonię. Po fali sprzeciwu ze strony środowiska dziennikarskiego, Komisja Ligi piłkarskiej Ekstraklasy SA zakomunikowała, iż w środę zajmie się wydarzeniem z niedzielnego spotkania.

Warto pamiętać, że opisywany transparent nie jest jednorazowym atakiem w stronę inwestora Polonii. Gregoire Nitot, a dokładniej firma, której jest założycielem, otrzymała falę krytycznych opinii, które oczywiście nie miały pokrycia z rzeczywistością. Negatywne komentarze pisały osoby próbujące powstrzymać inwestora przed rozpoczęciem akcji wspierającej Polonię Warszawa.

Na teoretycznie niewinnych komentarzach cała sytuacja się nie zakończyła. Podczas rywalizacji Legii z ŁKS-em, na stadionie warszawskiej ekipy pojawił się transparent, który można opisać jako groźba. Treść komunikatu skierowanego do inwestora sugerowała, iż brak wycofania się z pomocy finansowej Polonii będzie skutkować upadkiem firmy, której Gregoire Nitot jest właścicielem.

Transparent nie mógł zatem przejść bez reakcji komisji. Jak poinformował PAP menedżer ds. komunikacji Ekstraklasy SA, pan Bartosz Orzechowski, komisja zajmie się sprawą już w tym tygodniu – Na środowym posiedzeniu Komisja Ligi zajmie się zdarzeniami podczas meczów 21. kolejki Ekstraklasy. Kwestia organizacji oraz zachowań kibiców podczas spotkania Legia – ŁKS też będzie przedmiotem oceny.

Dzień po meczu, Legia Warszawa wydała oficjalny komunikat w związku z transparentem.