Lechia Gdańsk bliska finalizacji kolejnego transferu!
10.02.2020

Mówi się, że po deszczu zawsze wychodzi słońce. To stwierdzenie powoli zaczyna pasować do Lechii Gdańsk. Jeszcze kilka dni temu, sytuacja kadrowa zespołu mogła bardzo niepokoić kibiców. Klub zaczyna powoli wychodzić na prostą. Mowa przede wszystkim o formacji ofensywnej. W piątek Lechia poinformowała o sprowadzeniu Łukasza Zwolińskiego już w zimowym oknie. Partnerem 26-latka będzie najprawdopodobniej Omran Haydary. 22-latek jest już o krok od transferu.

Sympatycy polskiej piłki, którzy chociażby w małym stopniu obserwują poczynania na zapleczu ekstraklasy, zapewne znają 22-letniego snajpera. Omran Haydary jest bowiem prawdziwym objawieniem sezonu 2019/2010 w Fortuna 1 Liga. Zawodnik z Afganistanu zdobył bowiem 12 goli w 20 ligowych występach, dorzucając do tego dwie asysty. Żaden inny piłkarz nie strzelił w rundzie jesiennej więcej bramek.

Nie zaskakuje zatem zainteresowaniem Omranem ze strony klubów z ekstraklasy. Największą determinację wykazuje Lechia Gdańsk. Według informacji Krzysztofa Stanowskiego, transfer jest już na finiszu finalizacji. Haydary przechodzi bowiem testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z nową drużyną.

Tym samym ofensywa Lechii może w drugiej części sezonu wyglądać całkiem obiecująco. Omran Haydary razem z Łukaszem Zwolińskim powinni wypełnić lukę po zawodnikach, którzy w gdańskiej ekipie nie będą już występować.

O sporej stracie może natomiast mówić Olimpia Grudziądz. Zespół zajmuje piąte miejsce w tabeli z szansą na udział w play-offach. Brak najlepszego snajpera w drużynie zapewne odbije się na wynikach klubu.

Fot.YouTube