Petteri Forsell wróci do ekstraklasy!

11.02.2020

Bardzo krótko może potrwać rozłąka Petteriego Forsella z polską piłką. 29-letni Fin na początku roku rozwiązał kontrakt z Miedzią Legnica. Ofensywny pomocnik od kilku tygodni szuka zatem nowego klubu. Według ostatnich informacji, Korona Kielce podpisze kontrakt z reprezentantem Finlandii.

Forsell w dobrym stylu zaprezentował się w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego kraju podczas sezonu 2018/2019. Fin strzelił bowiem 13 goli oraz zaliczył 4 asysty w 37 spotkaniach. Postawa ofensywnego gracza nie uchroniła Miedzi przed spadkiem. Zespół z Legnicy trafił do Fortuna 1 Liga, natomiast Forsell udał się na wypożyczenie do ekipy HJK Helsinki.

Pobyt w ojczyźnie Forsell zakończył z 11 występami, w których zdobył dwa gole oraz zaliczył pięć asyst. Na początku roku, Petteri wrócił do Miedzi, która szybko zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem. 29-latek pozostawał zatem bez klubu.

Piłkarz z Finlandii jest bliski związania się z nowym zespołem. Co ciekawe, ponownie mowa o polskiej ekipie. Według informacji Michała Siejaka, Petteri Forsell podpisze umowę z Koroną Kielce. 29-latek przybył już do Polski.

Występy ofensywnego gracza w Kielcach są zarówno ważne dla samego zespołu, jak i zawodnika. Korona musi walczyć o utrzymanie w ekstraklasie. Forsell natomiast z pewnością chce wziąć udział w najbliższym Euro. Finlandia zakwalifikowała się do tego turnieju.

Fot.YouTube