Problemy klubu Beckhama. Inter Miami nie będzie Interem Miami

12.02.2020

Odkąd zostało oficjalnie ogłoszone, że David Beckham wchodzi do MLS jako właściciel własnego klubu, wyobraźnia wielu osób momentalnie się rozbudziła. Plotki łączyły projekt z wieloma wielkimi nazwiskami, a do gry w Interze Miami zapowiedział się nawet sam Neymar.

Wiele wskazuje jednak na to, że Inter Miami – klub, którego nazwa utrwaliła się już chyba wszystkim, będzie nosił inną nazwę. Wszystko przez… Inter Mediolan i spór, który trwa już od września 2018 roku.

Włoski klub uważa, że nazwa „Inter” jest zastrzeżona właśnie przez niego. Amerykański urząd patentowy zajął się badaniem sprawy i – jak donosi „The Guardian” – właśnie uznał, że Włosi mają rację.

Działacze klubu z Miami uważają, że Inter Mediolan nie miał prawa protestować, bo na świecie istnieje wiele klubów mających w nazwie „Inter”. SC Internacional Porto Alegre, Inter Nashville, Inter Atlanta, Inter Turku, Inter Zapresic i kilka innych.

Rzecz w tym, że prawo nie działa wstecz, a klub z Mediolanu wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego złożył w 2014 roku, chcąc stworzyć ekskluzywną markę „Inter”. Wychodzi na to, że Beckham spóźnił się o kilka lat… Jak myślicie, jak Anglik „przerobi” nazwę swojego klubu?