“Nie widzieliśmy niczego specjalnego” – Patryk Klimala w ogniu krytyki
13.02.2020

Jednym z głośniejszych transferów w ekstraklasie podczas zimowego okna była przeprowadzka Patryka Klimali do Celtiku. Szkocki zespół był pod wrażeniem postawy napastnika w pierwszej części sezonu, dlatego wykupił 21-latka za 4 miliony euro. W ostatnim ligowym meczu, Patryk Klimala nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Taki rozwój wydarzeń wywołany był najprawdopodobniej słabą postawą zawodnika na treningach.

Już w momencie ogłoszenia transferu, nikt nie miał wątpliwości, że Klimala może mieć spore problemy z regularną grą w Szkocji. Poza Polakiem, Celtic ma w swoim szeregach dwóch napastników. Jest 22-letni Odsonne Edouard, który świetnie spisuje się w lidze, co potwierdzają zdobywane bramki (20 goli na 23 występy). Od kilku dobrych lat, barwy Celtiku reprezentuje Leigh Griffiths. Szkot co prawda nie pełni tak istotnej roli jak Edouard, jednakże regularnie pojawia się na murawie.

Tym samym na miejsce w składzie Patryk Klimala musi ciężko pracować. Zaczęło się przyzwoicie. Już w pierwszym meczu, Klimala wszedł na murawę z ławki rezerwowych. Po tym spotkaniu, Polak przesiedział dwie rywalizacje, nie pojawiając się na murawie. Kolejne minuty 21-latek otrzymał w potyczce z St. Johnstone.

Prawdziwym testem dla byłego gracza Jagiellonii była rywalizacja z Clyde w ramach Pucharu Szkocji. Klimala wyszedł w pierwszym składzie, kończąc spotkanie z asystą. Postawa Patryka najwidoczniej nie zrobiła odpowiedniego wrażenia na trenerze. Polak znalazł się poza składem podczas ostatniej kolejki w lidze.

Nic specjalnego

Zawiedziony grą Klimali jest były gracz Celtiku, Chris Sutton. Wyznał on w rozmowie z mediami, iż Patryk nie do końca wykorzystuje swoje szanse – Wydajesz na zawodnika 3,5 miliona funtów.On nie miał zbyt wielu gier, więc pewnie potrzebuje czasu. Jeśli jednak mam być szczery, nie widzieliśmy niczego specjalnego w jego wykonaniu. 

Przed polskim napastnikiem zatem dużo pracy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Klimala w drugiej częsci sezonu nie otrzyma zbyt wielu okazji na grę. Sytuacja może zmienić się po letnim oknie transferowym. Jeśli Odsonne Edouard utrzyma świetną formę do końca rozgrywek, to z pewnością topowy klub zgłosi się po snajpera. Tym samym w zespole zrobi się więcej miejsca.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO