Oficjalnie: Hakim Ziyech zostanie zawodnikiem Chelsea!

13.02.2020

Niespodzianka transferowa już w połowie lutego. Hakim Ziyech od sezonu 2020/2021 będzie zawodnikiem Chelsea. Ajax za pośrednictwem swoich mediów poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie transakcji. Marokańczyk zostanie graczem „The Blues” 1 lipca 2020 roku.

Już we wtorek pojawiły się pierwsze sygnały sugerujące, iż Ziyech może wkrótce przenieść się do Londynu. Media informowały jednak, że Chelsea jest zainteresowana graczem i będzie bacznie obserwować poczynania Ziyecha w drugiej części rozgrywek.

Dość niespodziewanie wiele wiarygodnych źródeł zakomunikowało w środę, iż obie strony doszły do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Ajax ma otrzymać za ofensywnego piłkarza 33 miliony funtów plus ewentualne bonusy, które pozwolą zarobić drużynie z Eredivisie łącznie 37 milionów.

Już w czwartek ekipa z Amsterdamu potwierdziła wszystkie doniesienia. Hakim Ziyech będzie od nowego sezonu reprezentować barwy Chelsea. Jest to zatem pierwszy poważny transfer „The Blues” od momentu zniesienia zakazu tego klubu.