Oficjalnie: Hakim Ziyech zostanie zawodnikiem Chelsea!
13.02.2020

Niespodzianka transferowa już w połowie lutego. Hakim Ziyech od sezonu 2020/2021 będzie zawodnikiem Chelsea. Ajax za pośrednictwem swoich mediów poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie transakcji. Marokańczyk zostanie graczem “The Blues” 1 lipca 2020 roku.

Już we wtorek pojawiły się pierwsze sygnały sugerujące, iż Ziyech może wkrótce przenieść się do Londynu. Media informowały jednak, że Chelsea jest zainteresowana graczem i będzie bacznie obserwować poczynania Ziyecha w drugiej części rozgrywek.

Dość niespodziewanie wiele wiarygodnych źródeł zakomunikowało w środę, iż obie strony doszły do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Ajax ma otrzymać za ofensywnego piłkarza 33 miliony funtów plus ewentualne bonusy, które pozwolą zarobić drużynie z Eredivisie łącznie 37 milionów.

Już w czwartek ekipa z Amsterdamu potwierdziła wszystkie doniesienia. Hakim Ziyech będzie od nowego sezonu reprezentować barwy Chelsea. Jest to zatem pierwszy poważny transfer “The Blues” od momentu zniesienia zakazu tego klubu.

 

100PLN
bez ryzyka
GRAMGRUBO