Oficjalnie: Tamas piłkarzem Śląska Wrocław

14.02.2020

Kontuzja Wojciecha Golli sprawiła, że Śląsk Wrocław podczas zimowego okienka koniecznie musiał sprowadzić nowego środkowego obrońcę. Ostatecznie wybór padł na Marka Tamasa, byłego młodzieżowego reprezentanta Węgier.

26-latek trafił do polskiej ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego. Defensor ostatnie cztery lata spędził w węgierskim zespole Diosgyor, który obecnie zajmuje siódme miejsce w krajowej lidze. W ciągu blisko pięciu lat udało mu się rozegrać dla tej ekipy 129 spotkań.

Podczas tego sezonu Tamas kilkukrotnie zakładał nawet opaskę kapitana. W przeszłości zaliczył dwukrotnie występy w reprezentacji Węgier do lat 21. Wcześniej reprezentował barwy Videotonu oraz akademii imienia Ferenca Puskasa. Umowa tego piłkarza wygasała wraz z końcem tego sezonu, dlatego Śląsk raczej nie zapłacił wygórowanej kwoty za tego gracza.

Dla klubu z Wrocławia będzie to już trzecie wzmocnienie w tym okienku. Wcześniej zespół prowadzony przez Lavicke został wzmocniony o Filipa Raicevicia (wypożyczenie) oraz Guillermo Cotugno, który przeniósł się do Polski z Club Nacional na zasadzie wolnego transferu.