Oficjalnie: Filip Marchwinski z nową umową!

13.02.2020

Lech Poznań pod swoimi skrzydłami ma kilku zdolnych adeptów akademii. Jednym z nich jest Filip Marchwiński. Do tej pory przyszłość objawienia poprzedniego sezonu była niepewna z powodu kończącego się kontraktu w 2021 roku. Władze klubu rozwiali jednak dziś wszelkie wątpliwości informując o zakończonych negocjacjach z utalentowanym pomocnikiem. Zawodnik podpisał 3,5-letni kontrakt. 

18-latek w tym sezonie rozegrał siedem ligowych spotkań, notując w tym czasie jedno trafienie. Młody zawodnik jest powoli wprowadzany do pierwszego zespołu, po tym jak w poprzedniej kampanii kilka szans podarował mu były selekcjoner Adam Nawałka. Dariusz Żuraw preferuje nieco roztropniejsze metody i zaledwie co jakiś czas daje szanse gry wychowankowi „Kolejorza”, który także występuje dla drugiej drużyny Lecha.

Czy przedłużenie umowy oznacza pozostanie Filipa na kolejny sezon w Lechu? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wygasający kontrakt w 2021 roku sprawiał zagrożenie, że ekipa z Poznania nie zarobi na jego transferze w przyszłości ani złotówki. Teraz zespół z Wielkopolski jest w lepszej sytuacji negocjacyjnej przed letnim okienkiem i może stawiać pewne warunki chętnym zespołom na zakup ich wychowanka.

– Kolejorz to mój drugi dom, który dał mi piłkarskie wychowanie. Jestem nie tylko jego zawodnikiem, ale również od dziecka wielkim kibicem. Liczę, że swoją grą będę w stanie dać kibicom wiele radości, a z Lechem osiągnę sukcesy na arenie krajowej i europejskiej – przyznaje Marchwiński.

Transfer do Serie A?

Warto przypomnieć, że interesami zawodnika kieruje agencja BRANCHINI ASSOCIATI S.P.A. Giovanni Branchini pod swoimi skrzydłami ma wielu zawodników z Serie A, w tym Douglasa Coste, De Sciglio, Ogbonne oraz między innymi gracza Manchesteru City – Fernandinho. Włoski kierunek wydaje się zatem najbardziej realny dla Filipa, który jednak przed odejściem z ekstraklasy powinien nieco zbudować swoją rangę w naszej lidze. Bez tego naprawdę trudno będzie mu wykonać kolejny, duży krok w swojej karierze.

Czy wraz z podpisaniem nowej umowy Marchwiński otrzyma więcej szans na grę?

FOT: Youtube, Lech Poznań