Oficjalnie: Roman Kołtoń odchodzi z Polsatu

13.02.2020

Roman Kołtoń oficjalnie poinformował o odejściu z telewizji Polsat. Wieloletni dziennikarz opuszcza jedną z najpopularniejszych stacji sportowych w naszym kraju. Co dalej z jego zawodową przyszłością? 

Dziennikarz przekazał tę informację podczas live’a na kanale YT „Prawda Futbolu”. W trakcie transmisji powiadomił, że po wielu latach współpracy z Polsatem póki co kończy swoją przygodę z tą telewizją, ale jednocześnie nie wyklucza kooperacji ze „słoneczną” stacją w nadchodzących miesiącach jako niezrzeszony dziennikarz na nieco innych warunkach.

Powodem jest oczywiście zmiana zasad przez telewizje „Polsat” jeśli chodzi o pracę dziennikarzy na takich platformach między innymi jak YouTube. Kanał „Prawda Futbolu” miał zatem zostać niejako „wchłonięty” przez poprzedniego pracodawcę Romana Kołtonia, który jednak nie wyraził na to zgody.

Czy w podobny sposób zareaguje Mateusz Borek? Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Kołtoń jest przyjacielem wspomnianego komentatora i raczej trudno sobie wyobrazić rozstanie tego duetu. Borek od początku marca ma rozpocząć nadawanie wraz z Tomaszem Smokowskim, Krzysztofem Stanowskim oraz Michałem Polem także na YouTube. W jaki sposób szef sportu w Polsacie, Marian Kmita, dogada się z niejako sportową twarzą swojej stacji? Trudno powiedzieć. Wiemy jednak, że przed nami dość interesujące dni jeśli chodzi o rynek medialny w Polsce.

FOT: YouTube, Polsatsport