Młody piłkarz Manchesteru United może trafić do Interu!

14.02.2020

Pewne braki kadrowe w ofensywie Manchesteru United pozwoliły młodym graczom „Czerwonych Diabłów” pojawić się na murawie w tym sezonie. Sporo zyskał Mason Greenwood, który regularnie występuje w ekipie z Old Trafford. Kilka razy na boisku zameldował się także Tahith Chong. Niewykluczone, że jest to ostatni sezon 20-latka w Manchesterze. Zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Inter.

Tahith Chong trafił na pierwsze strony gazet tuż po sensacyjnym zwycięstwie Manchesteru United nad PSG podczas wyjazdowego spotkania. Chong wszedł na murawie w drugiej części rywalizacji, kilkanaście minut przed decydującym golem dla podopiecznych Solskjaera. Można zatem powiedzieć, że 20-latek miał swój udział w wielkim sukcesie „Czerwonych Diabłów”.

Dzięki grze w Lidze Europy, Chong mógł dostać kilka ważnych szans w trwającym sezonie. Tahit zagrał od pierwszego gwizdka w dwóch rywalizacjach z FC Astaną. Młody gracz pojawił się także na murawie w potyczce z AZ Alkmaar.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to ostatnie miesiące pobytu Chonga na Old Trafford. Jak informował jakiś czas temu Fabrizio Romano, Inter prowadzi rozmowy w sprawie zakontraktowania tego zawodnika. Włoski dziennikarz podtrzymał w piątek te doniesienia, dodając, iż zespół z Mediolanu jest przekonany, że Tahith podpisze umowę z drużyną. Klub chce zaproponować mu kontrakt na pięć lat z zarobkami wynoszącymi 3 miliony euro za rok.

Tahith Chong ma ważną umowę z Manchesterem United do końca rozgrywek. „Czerwone Diabły” mają zatem związane ręce w kontekście przyszłości tego piłkarza.