Ajax znalazł następcę Ziyecha. Wielki talent trafi do Amsterdamu

15.02.2020

Kibice Ajaksu zaledwie przez kilka miesięcy będą jeszcze mieli okazje na podziwianie gry Hakima Ziyecha. Pomocnik latem przeniesie się do Chelsea za około 40 milionów euro wraz z bonusami. Holenderski klub nie ma zamiaru jednak chować tych pieniędzy do skarpety i już teraz planuje zainwestowanie tych środków.

Według informacji Fabrizio Romano, nowym graczem ekipy Erika Ten Haga zostanie Antony. Piłkarz Sao Paulo trafi do Amsterdamu za 20 milionów euro, a Sao Paulo może zarobić dodatkowe 5 milionów, jeśli zawodnik spełni pewne bonusy.

19-latek jest uznawany za jeden z największych talentów brazylijskiej piłki. Skrzydłowy w tym sezonie rozegrał 32 spotkania w lidze, trafił 4 bramki i 6 asyst. Pierwotnie transfer zaplanowany na styczniowe okienko, ale Ajax nie zdążył dogadać się z Sao Paulo w sprawie kwoty odstępnego. Zainteresowanie innych klubów sprawiło, że ekipa z Holandii musiała się śpieszyć z finalizacją transferu i zapłacić odpowiednie pieniądze jak najszycbiej.

Jak widać Ajax nie ma zamiaru jedynie sprzedawać swoje gwiazdy za wielkie pieniądze i konsumować sukces z ostatnich miesięcy. Klub także chce inwestować w młode talenty, które następnie sprzeda z jeszcze większym zyskiem. Antony wygląda na zawodnika idealnie wpisującego się w ten model.