Atalanta wykupi po sezonie piłkarza Chelsea!

16.02.2020

Chelsea w swoich szeregach ma kilku zawodników, którzy mimo kilkuletniego pobytu w klubie, nadal nie zagrali oficjalnego meczu. W tym gronie jest Mario Pasalic. 25-letni Chorwat z powodzeniem występuje w barwach Atalanty. Nic dziwnego, że zespół z Bergamo zamierza wykupić piłkarza po zakończeniu obecnego sezonu. Ekipa z Londynu ma zarobić na transakcji 15 milionów euro.

Mario Pasalic przychodził na Stamford Bridge z łatką wielkiego talentu. Środkowy pomocnik mimo młodego wieku (w trakcie gry w zespole Hajduk Split miał dziewiętnaście lat) zaliczył  dobry sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, zdobywając w lidze chorwackiej 11 bramek oraz zaliczając 5 asyst w 30 występach. Wyróżniający się piłkarz nie mógł oczywiście liczyć na pierwszy plac w drużynie „The Blues”, dlatego od razu Pasalic trafił na wypożyczenie do Elche CF.

Pobyt w LaLiga był dla Mario całkiem udany. W szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę minut spędzonych na murawie. Chorwat zdobył bardzo cenne doświadczenie, które miało zaprocentować w przyszłości.

 

Kolejnym przystankiem w karierze pomocnika było Monaco. W Ligue 1 Pasalic nie rozegrał całego sezonu ze względu na kontuzję pleców. Po grze w ekipie z Księstwa, Pasalic spędził sezony na wypożyczeniu w Milanie i Spartaku Moskwa.

Odpowiedni krok Pasalic wykonał dopiero w Atalancie. Sezon 2018/2019 był dla chorwackiego pomocnika dobrym okresem. 25-latek regularnie pojawiał się w składzie zespołu z Bergamo, kończąc rozgrywki z 5 bramkami i 3 asystami. Nic dziwnego, że włoska kipa ponownie wypożyczyła zawodnika, gwarantując sobie opcję wykupu.

Klub jest zadowolony z postawy Chorwata, dlatego Pasalic po sezonie zostanie graczem Atalanty. Jak informuje Fabrizio Romano, Chelsea zarobi na sprzedaży piłkarza 15 milionów euro. Dla „The Blues” jest to kolejna cegiełka w kontekście letnich wzmocnień. Plany londyńskiego zespołu są bardzo ambitne, co potwierdza już zrealizowany transfer Hakima Ziyecha.