Paixao na dłużej w Lechii?

17.02.2020

Pomimo zaawansowanego wieku, Flavio Paixao nadal jest kluczowym zawodnikiem w szeregach Lechii Gdańsk. Przyszłość napastnika do tej pory wydawała się jednak niepewna z powodu wygasającego kontraktu. Według najnowszych informacji jednak piłkarz już niebawem podpisze nową umowę.

Zgodnie z informacjami Maciej Słomińskiego z „Interii”, Portugalczyk jest w trakcie negocjacji z polskim klubem, a porozumienie wydaje się bliskie. Jeśli Lechia zakończyłaby te rozmowy pomyślnie, to wówczas zespół Piotra Stokowca z pewnością mógłby otwierać szampany.

W tym sezonie Paixao ma na koncie już 14 bramek, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Po trudnym początku snajpera, w ostatnich spotkaniach Flavio strzela jak na zawołanie. Warto wspomnieć chociażby o tym, że w ostatnich siedmiu meczach zanotował aż osiem bramek. W tym czasie żaden zawodnik ekipy z Gdańska nie trafił do siatki, więc odpowiedzialność za trafianie do siatki rywali spoczywa tylko na jego barkach.

Ponadto doświadczony zawodnik to także kapitan zespołu i mocny punkt drużyny w szatni. Odkąd w 2016 roku zamienił Śląsk na Lechie zanotował 56 bramek w 154 spotkaniach. Jeśli rzeczywiście podpisze kolejny kontrakt, wówczas będzie miał jeszcze kilkadziesiąt meczów na poprawę tego wyniku.

FOT: YouTube