Arka szuka wzmocnień w ofensywie. Na zakupy wybierze się do Płocka?
17.02.2020

Przed Arką trudne kilka miesięcy w walce o utrzymanie. Ekipa z Pomorza największe braki odczuwa przede wszystkim w ofensywie, co idealnie oddaje liczba strzelonych bramek w tym sezonie. Czy ekipie z Gdyni pomoże w tym Oskar Zawada?

Napastnik Wisły Płock jedynie na początku sezonu mógł liczyć na przychylność Radosława Sobolewskiego. Wraz z czasem trwania rozgrywek, 24-latek tracił miejsce w składzie, a po raz ostatni w lidze od pierwszej minuty zagrał na początku sierpnia. Oprócz tego zanotował dwa występy w pucharze. Łącznie ma na koncie 9 spotkań.

Według informacji „Przeglądu Sportowego” Zawada przegrał rywalizację w ataku w Wiśle Płock i nie ma już tam czego szukać. Sobolewski przede wszystkim wściekł się na zawodnika, po tym jak ten otrzymał drugą żółtą kartkę w Pucharze Polski przeciwko Stomilowi. Ostatecznie „Nafciarze” po rzutach karnych odpadli z tych rozgrywek, a Oskar został uznany za kozła ofiarnego. Sobolewski poważnie traktował te rozgrywki, a wypadnięcie z Pucharu na tak wczesnym etapie nie było po jego myśli.

Arka podczas rundy wiosennej w dwóch meczach nie zanotowała żadnego trafienia. Mniej bramek w całym sezonie ekstraklasy zdobyła tylko Korona Kielce, a ich podstawowy napastnik Fabian Serrarens nadal nie wpisał się na listę strzelców w tym sezonie.

Zastanówmy się czy jednak Zawada to odpowiednie wzmocnienie? 24-latek do tej pory nie miał łatki seryjnego strzelca, a po powrocie z Niemiec nie potrafi wywalczyć miejsce w podstawowym składzie Wisły.

FOT: YouTube, WisłaPłockTV