Rafał Pietrzak wróci do Polski po pół roku w Belgii?

18.02.2020

Rafał Pietrzak niebawem wróci do Polski? Piłkarz jest wiązany z transferem do Lechii Gdańsk, gdzie ma zastąpić Filipa Mladenovicia.

Z końcem sezonu wygasa umowa Serba występującego w Lechii Gdańsk. W ostatnim czasie pojawił się jednak temat zimowego transferu Mladenovicia. Lewy obrońca znalazł się na celowniku Achmata Grozny, do którego mógłby trafić jeszcze zimą. Dzięki temu Lechia mogłaby jeszcze zarobić na jego odejściu.

Odejście Mladenovicia oznaczałoby poszukiwanie nowych wariantów na lewej obronie. Według informacji “Weszło”, następcą Serba w gdańskim zespole mógłby zostać Rafał Pietrzak.

28-latek latem trafił do belgijskiego Royal Excel Mouscron. Na początku sezonu regularnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce, aczkolwiek w ostatnim czasie gra w kratkę. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 15 meczach Jupiler Pro League. Zanotował do tej pory dwie asysty.

Pozyskanie Pietrzaka byłoby ósmym transferem Lechii w zimowym oknie transferowym. Zespół Piotra Stokowca zajmuje w tym momencie 6. miejsce z 34 punktami na koncie.

Fot. Zulte Waregem