Górnik sięgnie po zawodnika Deportivo Alaves?

19.02.2020

Jesteśmy raczej przyzwyczajeni, że polskie kluby sięgają po zawodników z hiszpańskiej drugiej, trzeciej bądź czwartej ligi. Nieco innym tropem może podążyć jednak Górnik Zabrze, który prowadzi negocjacje z piłkarzem z La Liga. O finalizacje transferu będzie jednak bardzo trudno. 

Zespół prowadzony przez Marcina Brosza szuka prawego obrońcy. Jedną z opcji może być Rafa Navarro, obecny zawodnik Deportivo Alaves. Asier Garitano, szkoleniowiec drużyny, nie stawia jednak na 25-latka, który w tym sezonie nie rozegrał ani jednego spotkania. Poprzednią kampanie spędził z kolei na wypożyczeniu w Sochaux na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji.

Zgodnie z doniesieniami „Przeglądu Sportowego” na takiej samej zasadzie Rafa miałby zasilić polski zespół. Problemem będzie jednak wysoka pensja na poziomie ponad 200 tysięcy euro rocznie wliczając w to pewne bonusy. Górnik naturalnie nie jest w stanie zapłacić takich pieniędzy i oczekuje, że to Deportivo pokryje część pensji.

Czy jednak w tym wypożyczeniu można znaleźć jakikolwiek sens? Navarro od wielu miesięcy jest poza rytmem meczowym, a trudno się spodziewać, że latem Deportivo wypuści tego zawodnika bez wpłacenia odpowiedniej klauzuli wykupu. Opłacanie kilku miesięcy jego wysokiej pensji bez gwarancji późniejszego transferu mija się raczej z jakimkolwiek sensem.