Oficjalnie: Marek Koźmiński kandydatem na Prezesa PZPN-u

19.02.2020

Wiceprezes PZPN dziś podczas konferencji prasowej potwierdził wcześniejsze doniesienia. Marek Koźmiński oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na stanowisko prezesa związku

Marek Koźmiński nie jest postacią anonimową w polskim futbolu. To srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich 1992 w Barcelonie. W latach 1992-2002 był zawodnikiem reprezentacji Polski. Wystąpił w 45 meczach w kadrze, zdobywając jedną bramkę. W 2002 roku pojechał na swój jedyny w karierze reprezentacyjny turniej, Mistrzostwa Świata.

Zaistniał przede wszystkim dzięki występom we włoskich zespołach W latach 1992-1997 był piłkarzem Udinese, a kolejne pięć lat spędził w Brescii. Na zakończenie kariery wrócił do Polski, gdzie reprezentował barwy Górnika Zabrze.

Od 2012 roku Marek Koźmiński jest wiceprezesem Polskiego Związku Piłki nożnej. Przez pierwsze cztery lata zajmował się sprawami zagranicznymi, natomiast obecnie zajmuje się szkoleniem.

W ubiegłym roku były reprezentant Polski otrzymał medal Kalos Kagathos. Wyróżnienie jest przyznawane osobom, które osiągnęły sukces nie tylko w dziedzinie sportu.

Fot. YouTube

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK