Oficjalnie: Martin Braithwaite zawodnikiem Barcelony!
20.02.2020

Barcelona w błyskawicznym tempie dopięła transfer wywołany kontuzją Dembele. To Martin Braithwaite ma formalnie zastąpić francuskiego zawodnika. Napastnik został w czwartek ogłoszony nowym piłkarzem “Dumy Katalonii”. 28-latek podpisał z klubem kontrakt do końca czerwca 2024 roku!

W kontekście papierkowych spraw, transfer Braithwaite’a nie wydawał się trudny do zrealizowania. Snajper Leganes miał bowiem wpisaną klauzulę w umowie, która wynosiła 18 milionów euro. Dla takiego klubu jak Barcelona, wspomniana kwota nie stanowiła żadnego problemu.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst

Zespół z Camp Nou szybko zatem uzgodnił warunki kontraktu z Martinem, proponując napastnikowi kontrakt na 4,5 roku. Jest to dość zaskakująca decyzja Barcelony. Wydawało się, że awaryjny transfer “Dumy Katalonii” posłuży tylko jako zastępca Suareza i Dembele w najbliższych miesiącach. Przy tak długiej umowie, pobyt piłkarza w klubie powinien być znacznie dłuższy.

Martin Braithwaite zawitał do LaLiga na początku ubiegłego roku. Ekipa Leganes wypożyczyła zawodnika z Middlesbrough. Po dobrych sześciu miesiącach, drużyna wykupiła snajpera za 5 milionów euro. Do tej pory, Braithwaite rozegrał łącznie 43 spotkania w lidze hiszpańskiej, zdobywając 10 goli oraz zaliczając 8 asyst.