Prezes PSG oskarżony o korupcję!
20.02.2020

Przed sporymi kłopotami może stanąć Nasser Al-Khelaifi, prezes Paris Saint-Germain. Przedstawicielowi paryskiej ekipy szwajcarski wymiar sprawiedliwości przedstawił zarzut o korupcję. Takie samo oskarżenie usłyszał były sekretarz generalny FIFA, Jerome Valcke. Sprawa dotyczy sprzedaży praw medialnych do piłkarskich imprez.

Nasser Al-Khelaifi nie tylko zasiada na ważnym stołku w klubie mistrza Francji. Katarski biznesmen jest także szefem grupy medialnej BeIN. To właśnie z działalnością przy telewizji, Nasser miał pokusić się o nielegalny czyn, oferując byłemu sekretarzowi generalnemu FIFY profity w związku ze sprzedażą praw do transmisji piłkarskich wydarzeń, w tym między innymi mundiali w latach 2018-2030.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst

Jerome Valcke rzekomo otrzymał pieniądze, które były szef zainwestował na kupno posiadłości w Sardynii. Gdy firma katarskiego biznesmena wykupiła willę, Valcke otrzymał prawo bezpłatnego korzystania z niej przez półtorej roku. Koszt takiej “przyjemności” kosztował formalnie od 0,9 do 1,8 miliona euro.

W całą sprawę zaangażowana jest też trzecia osoba, jednakże szwajcarski wymiar sprawiedliwości nie podaje nazwiska. Mów się, że to człowiek dobrze zorientowany w sektorze praw sportowych. Od tej osoby, Jerome Valcke miał natomiast otrzymać przelewy w wysokości 1,25 miliona euro.

To nie jest pierwszy występek, na którym został złapany Valcke. Byłego sekretarza generalnego FIFA ukarała wcześniej za przyjmowanie łapówek czy fałszowanie dokumentów.