Przełom u Neymara. Brazylijczyk złamie coroczną tradycję!

22.02.2020

O postawie Neymara mówi się w mediach naprawdę sporo. Nic dziwnego. Brazylijczyk niejednokrotnie irytował swoim zachowaniem kibiców, wykazując nieprofesjonalizm. Mowa oczywiście o tajemniczych kontuzjach czy absencjach piłkarza w okresie urodzin jego siostry. W tym roku najprawdopodobniej nastąpi przełom w tej sprawie. Neymar opublikował bowiem na Instagramie film, w którym poinformował, że nie będzie go w kraju podczas karnawału w Rio de Janeiro.

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów zawodnicy paryskiej ekipy ulegli na wyjeździe z BVB 1-2. Tym samym, podopieczni Thomasa Tuchela muszą odrabiać straty na własnym obiekcie. Choć kwestia awansu wydaje się sprawą otwartą, to z pewnością mistrz Francji nie może zlekceważyć sprawy, by nie powtórzyć niechlubnego wyczynu z ubiegłego roku, gdy po pewnym zwycięstwie nad Manchesterem United w pierwszym spotkaniu, klub pozwolił wyrwać sobie awans z rąk podczas rewanżu.

Dlatego też, wynik rywalizacji z niemiecką ekipą zamierza dopilnować Neymar. Brazylijczyk poinformował na swoim Instagramie, iż po raz pierwszy od sześć lat, opuści karnawał w Rio de Janeiro, który przypada cztery dni przez rozpoczęciem Wielkiego Postu. Zawodnik w pełni skupia się na przygotowaniach do rewanżowego starcia.

Mecz PSG z Dortmundem na Parc des Princes odbędzie się 11 marca. Do tego momentu, mistrz Francji rozegra cztery spotkania. Trzy w lidze przeciwko Bordeaux, Dijon oraz Strasbourgowi, a także jeden mecz w ramach półfinału Pucharu Francji z Lyonem.