Cristiano Ronaldo o krok od pobicia rekordu Serie A

23.02.2020

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Cristiano Ronaldo w każdym klubie pobija kolejne rekordy. Nie inaczej jest podczas pobytu w Juventusie. Portugalczyk w obecnym sezonie Serie A cechuje się wielką regularnością i już niebawem może puścić w niepamięć wyczyn Gabriela Batistuty oraz Fabio Quagliarelli.

Oczywiście 35-latek podczas obecnej kampanii przegrywa w rywalizacji z Ciro Immobile o koronę króla strzelców, który przeżywa najlepszy sezon w swojej karierze. Mimo to jego rola w „Starej Damie” jest nieoceniona i napastnik niemalże co tydzień ratuje skórę Maurizio Sarriemu. Przy okazji oczywiście dba o swoje indywidualne osiągnięcia.

Doskonale pamiętamy ubiegłą kampanie, kiedy polskie media po udanym początku sezonu Krzysztofa Piątka przywoływały rekord Gabriela Batistuty. który zdobywał bramkę w każdym z pierwszych jedenastu spotkań sezonu 1994/95. Wówczas Polak jednak zatrzymał się „tylko” na siedmiu meczach.

Ronaldo wczoraj wyrównał ten wyczyn z XX wieku, wyłączając z tego zasadę związaną z pierwszymi spotkaniami w lidze. Za tydzień Cristiano ma szanse dokonać tego w dwunastym meczu i wówczas zostanie samodzielnym liderem.

W poprzednim sezonie na jedenastu spotkaniach zatrzymał się Fabio Quagliarella. Włoch w tym czasie trafił 14 bramek, Batistuta 13, natomiast reprezentant Portugalii ma na koncie 15 goli.