Relegacja, odebranie mistrzostwa czy tylko kara finansowa? Co dalej z Manchesterem City?
24.02.2020

Sytuacja Manchesteru City nadal pozostaje niejasna nie tylko w Champions League, lecz także na krajowym podwórku. Premier League wciąż decyduje o tym, czy aktualnych mistrzów Anglii ukarać także w lidze za naruszenia Financial Fair Play.

W dzisiejszym felietonie David Ornstein, dziennikarz „The Athletic” zdradził, że decyzja wciąż nie została podjęta. Póki co zakaz dwuletniej gry w europejskich pucharach został podtrzymany. Angielski klub naturalnie złoży odwołanie do CAS i liczne pogłoski głoszą, że kara najprawdopodobniej może zostać skrócona o jeden sezon.

Rywale City oczekują także na to co wydarzy się w lidze. Istnieją dwa obozy – jedni chcą surowej kary, zaś drudzy preferują mniej restrykcyjne rozwiązania. Kluby przekazały wspomnianemu dziennikarzowi, że ich rywale muszą zostać ukarani z powodu wysokich wydatków na transfery. Podczas gdy niektórzy konkurenci ekipy z Etihad Stadium będą naciskać na surowe kary, a inne kluby obawiają się, że liga nie powinna słuchać tych protestów i zamiast tego podjąć niezależną decyzję w sprawie jakichkolwiek sankcji.

W ostatnim czasie pojawiły się nawet informacje na temat relegacji bądź odebrania mistrzostwa w sezonie 2011/2012 lub 2013/2014. Angielscy dziennikarze jednak wykluczają taki scenariusz i najprawdopodobniej zakończy się jedynie na karze finansowej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO