Komunikat Lecha w sprawie ostatnich wydarzeń. Dwuletni zakaz dla Lechii!

24.02.2020

Lech Poznań dzień po incydentach związanymi z odpaleniem rac na stadionie przez fanów Lechii postanowił wydać oświadczenie w sprawie wczorajszego spotkania. Trzeba przyznać, że „Kolejorz” nie miał zamiaru bawić się w półśrodki i podjął dość odważne kroki.

– Jako klub dokładamy wszelkich starań, żeby Stadion Poznań był bezpieczny. Chcemy jednak eliminować patologiczne zachowania, więc jako klub podjęliśmy decyzję o wydaniu dwuletniego zakazu stadionowego dla zorganizowanych grup kibiców Lechii Gdańsk. Zakaz obowiązuje na wszystkich meczach, których organizatorem jest Kolejorz. Ponadto trzy najbliższe spotkania w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy, które odbędą się na stadionie w Poznaniu, zostaną przeprowadzone bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości. Dodajmy również, że wobec osób zidentyfikowanych podczas zakłócenia imprezy masowej zostaną wyciągnięte konsekwencje na podstawie obowiązujących przepisów prawa i regulaminów wewnętrznych – czytamy w oświadczeniu.

Taka decyzja oznacza, że zorganizowani kibice Lechii Gdańsk w dwóch kolejnych sezonach nie pojawią się przy Bułgarskiej. Co ciekawe, kara obowiązuje także na trzy następne spotkania domowe Lecha. Oznacza to, że sympatycy Górnika Zabrze, Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin nie otrzymają możliwość wejścia na stadion podczas tych wspomnianych spotkań ekstraklasy.

Z pewnością takie rozwiązanie ze strony ekipy z Poznania będzie szeroko komentowane głównie przez fanów z Warszawy. Dlaczego bowiem przez kibiców Lechii, ich ulubieńcy nie otrzymają dopingu podczas ligowego starcia? Co Legia ma konkretnie wspólnego z wczorajszymi zamieszkami? Z pewnością władze Lecha będą mieć spore trudności, aby wytłumaczyć się z takiej decyzji.

Trudno bowiem pojąć dlaczego nieudolność organizatorów meczu ma zostać przeniesiona na barki innych kibiców, którzy nawet nie brali udziału w tych burdach. Póki co Legia, Górnik ani Pogoń nie zabrali głosu w tej sprawie.