Władze Serie A podjęły decyzję. Mecze odbędą się przy zamkniętych trybunach
24.02.2020

Ubiegła kolejka w Serie A została sparaliżowana ze względu na sytuacje związaną z koronawirusem. Łącznie odwołano cztery spotkania, a za jakiś czas miały nastąpić decyzje w sprawie przełożenia kolejnych meczów. Władze ligi mają jednak inny pomysł i chcą częściowo rozegrania kolejki przy zamkniętych trybunach.

Zarządcy ligi dziś zwrócili się do włoskiego rządu o pozwolenie na grę bez kibiców, po tym jak dwie osoby zmarły z powodu koronawirusa. Kilkanaście miast we Włoszech przechodzi w tym momencie kwarantannę, a w ubiegłej serii gier odwołano mecze Atalanty z Sassuolo, Torino z Parmą, Verony z Cagliari oraz Interu z Sampdorią. Do tego należy oczywiście doliczyć kilkadziesiąt meczów na poziomie Serie B, C oraz niższych klas rozgrywkowych. Również rozgrywki w innych dyscyplinach zostało przełożone na inny termin.

Prezydent Serie A, Paolo Dal Pino, poprosił ministra sportu, ministra spraw wewnętrznych i ministra zdrowia o zezwolenie na rozegranie spotkań na terenie przede wszystkim Lombardii, Veneto oraz Piemontu. Mowa nie tylko o ligowych rozgrywkach, ale także o Pucharze Woch. Wczoraj zasugerowano także pomysł rozgrywania meczów na neutralnych stadionach, ale został odrzucony z powodu problemów logistycznych.

Powód reakcji Dal Pino  jest prosty – EURO 2020. Terminy gonią, a liga musi grać tydzień po tygodniu. W największych tarapatach jest Inter, który nie tylko występuje w Lidze Europy, ale także w Pucharze Włoch. Spotkania „Nerazzurri” nie mogą zostać przełożone na środek tygodnia, ponieważ ich kalendarz jest po prostu zapchany. Jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę, że w marcu czeka nas zgrupowanie reprezentacji narodowych, to rzeczywiście istnieje spory problem.

Aktualizacja: Mamy oficjalne potwierdzenie. Włoski minister sportu, Vincenzo Spadafora, poinformował, że wszystkie wydarzenia sportowe na północy kraju zostaną rozegrane przy zamkniętych trybunach. Póki co ta decyzja obowiązuje do końca tygodnia.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO