Chelsea z nowym trenerem i transferem
14.07.2018
Ostatnia aktualizacja 16 lipca, 2018 o 13:14

Maurizio Sarri przenosi się z Włoch do Anglii. 59-letni szkoleniowiec w sobotę podpisał z Chelsea Londyn trzyletni kontrakt. Przez ostatnie trzy sezony prowadził Napoli, w którym występują reprezentanci Polski – Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Zajął z tym zespołem dwa razy drugie miejsce, a raz trzecie. 

Sarri prowadził Napoli w 148 spotkaniach. Odszedł po zakończeniu poprzedniego sezonu, gdy nie udało mu się wywalczyć tytułu mistrzowskiego.  W Chelsea zastąpił swojego rodaka Antonio Conte. – Mam nadzieję, że zapewnimy odpowiednią rozrywkę naszym kibicom. Wierze, że będziemy rywalizować o trofea i zdobędziemy je na koniec sezonu. Ten klub na to zasługuje – powiedział szkoleniowiec po zawarciu umowy.

W poprzednim sezonie Sarri został uznany we Włoszech trenerem roku. – Cieszymy się, że możemy powitać Maurizio. Nie możemy się doczekać, kiedy przeniesie on swoją filozofię futbolu do Chelsea. Jego Napoli grało najbardziej ekscytujący futbol w Europie, który cechował się świetnym atakiem i dynamiką– podkreśliła dyrektor angielskiego klubu Marina Granovskaja.

Chelsea i także nowy gracz

Wraz ze szkoleniowcem do klubu z Londynu przeniósł się pomocnik Jorginho. O zawodnika starał się także Manchester City. – Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Chelsea. To jeden z czołowych zespołów świata. Występy w tak mocnej jak angielska lidze są wielkim wyzwaniem – podkreślił ośmiokrotny reprezentant Włoch.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO